ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

what is 12minus 2 multiply 6 plus 2 divide by 2
What's the word for wandering about; tending to move around, travel
Which chemical equation best describes the reaction of potassium metal with fluorine gas to form solid potassium fluoride? A. K(s) + F2(g) → KF2(s) B. K(s) + F(
write in decimal form fourteen and eighty-Four hundredths
Molecular scientists can read the DNA code and compare the DNA of different organisms. This concept is used in molecular clocks to determine which of the follow
example of onomatopoeia in the seven ages of man
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
explain in steps how to graph this linear inequality 2x+3y > -2
Solve the quadratic by factoring 2X²-2X-12=0
What's the other term for: explosive or changing very quickly