hgri5769
hgri5769 hgri5769
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

ez20 chaarecter long

ez20 chaarecter long class=

Respuesta :

fieryanswererft
fieryanswererft fieryanswererft
  • 03-02-2022

Answer:

24 oz has the lowest cost per ounce.

Step-by-step explanation:

12 oz ---> $2.49

1 oz --> $2.49/12

1 oz --> $0.2075

14 oz --> $3.15

1 oz --> $3.15/14

1 oz --> $0.225

20 oz --> $5

1 oz --> $5/20

1 oz --> $0.25

24 oz --> $4.56

1 oz --> $4.56/24

1 oz --> $0.19  ..........this is the lowest cost per ounce

36 oz --> $7.2

1 oz --> $7.2/36

1 oz --> $0.2

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following novels most closely resembles Brave New World? A.) The Hunger Games B.) Utopia C.) Nineteen Eighty-Four D.) The Tempest
The danger zone is between what temperature range
A developer of a new townhome community estimates that there will be 1,400 home (all types) sales in University City over the next year. An analysis of demograp
Please helppppppp I need it todayyyyyt!!!!!
True or False: Costumes from the Elizabethan Era were very extravagant while sets were very minimal.
please help asap!! :)
High levels and long periods of stress can increase a person’s risk for many diseases. True False
Help me figure out a topic to write about!
Which is the same as moving the decimal point 3 places to the left in a decimal number? Multiplying the number by 100 Dividing the number by 1,000 Multiplying t
different he launc.in function are available with MS-ExcelMany​