nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Pleas help me i will give you brainliestpicture below
From his mother's loving arms, Wind-Wolf was placed in a secure and specially designed Indian baby basket. His father and the medicine elders conducted another
The marked price of a refrigerator is $1660. John has a coupon for 15% off. Find the selling price of the refrigerator with the coupon
Warm-up exercises are generally a more intense version of the workout exercises.
I need help please help
EFGH is translated 5 units to the left and 2 units up. y -1 1 2 3 4 5 6 7 8 x -1 E4,-1) -2 FO, -3) H6, -2) -3 -4 G(2, 4) -5 8 -7 A. E(-1,1) B. E(6,-6) C. E (-1,
The population of a coty is 100,000 and the annual growth rate is 4.2%. Write an equation to model the population y after x years
In an experiment examining the effects of size of plate on amount of food eaten, one group of participants is measured after eating food on 12 inch plates. A we
find the slope of this graph, I'll give you brainliestif you dont know please dont answer(no links please)thanks in advance​
explain how teens could benefit from a later start time at school.