channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER IN LESS THAN 10 MINUTES!! Students in a art class make square tiles that are 5 inches wide. They plan to put up a row of the tiles on a wall that
Kevin claims he can draw a trapezoid with three right angles. Is this possible? Explain.
A violin was on sale of 50%
An outline of a critical essay is not usually needed. True False
what does k equal in kx+2y=k; if (2,-2)
Amy is at basketball practice. She is about to shoot a free throw. When she releases the ball the ball will not have kinetic energy but will have potential ener
' X (8 X 9) .8 gm X 8 '7
what is the fourth message written on Kryptos
What is 21 divided by 4
An exodus occurs when a large number of people __________ an area or region.