wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Match each cause with the correct effect during the Civil War 40 POINTS!!!!
Which process uses proteins to move molecules against a concentration gradient?
I’m completely dumb so can someone help me
Help me find the which statements are true!!!!
What was the most controversial claim in arthur jensen's article how much can we boost iq and achievement?
Wi ch of the following was true about Genral George McCallan
How do u do this ?pls answer this in steps
after the coelom developed, what process allowed for the evolution of the many types of protostomes?
find the product.(x+ut)(9x-8ut)​
Consider this speech plan. What is the most effective conclusion for this speech? With the pool located at the rear of our neighborhood, we experience a higher