orneilramnarayanjr orneilramnarayanjr
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 cartons WHOEVER ANSWERS FIRST IS BRAINLIEST​

Respuesta :

abarnes39
abarnes39 abarnes39
  • 06-12-2021

Answer:1.99*14= 27.86 Monies

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

one way to provide guidance is to let children know what they should do rather than what they shouldnt. Is this true or false?
( B. the grocery store was selling variety bags of apples. each bag contained x braeburn apples, y granny smith apples, and z honeycrisp apples. zahra bought 2
24 tenths+9 tenths+94 hundredths common core, showing work please
where is the united states of america?
34/100 in simplest form
Simplify each expression ?
What process produces the sediments that ultimately lead to soil formation? rainfall leaching topography weathering
Joshua earns $8.20 per hour when he works at the college library. how much money does he earn if he works at the library for 4.5 hours
a line passes through the origin and has a slope of 1/2. which of the following points does the line pass through? (0, ) (, 1) (1, 2) (2, 1) user: what is the s
Which colonial region is best described by the phrases in the box below? • natural resources included fish and timber • poor farming conditions and long cold wi