jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Social networks like facebook, twitter, youtube and whatsapp are frequently used all over the world by people of differing genders, age, colour, race or creed.
What is the prepositional phrase for the sentence, we invited everyone to our house.
Mendel's principle of segregation implies that the two members of an allelic pair of genes _____.
Why did Andrew Jackson choose a new running mate in the 1832 presidential election?
what is the best description of the prefix/suffix strategy for determining word meanings?
how do you write 60,000 drive 1,000 drive by5,00+20+2 in standard form
32 cups equals how many fluid ounces
Why businesses use team dynamic theories to understand team performance?
How man significant dogits are in there in the product if 45.10 and 101?
tonya works part time in a store at the mall. She is paid about$200 per week before takes and social security. Tonya pays about $40 out of each weekly checks fo