jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between the points given. (2, 5) and (6, 8)
please help me!!!!!!!
The image below is a triangle drawn inside a circle with center O: which of the following expressions shown in the area, in square inches, of the circle? 3.14
The diagram illustrates which evolutionary concept? A) gene flow B) genetic drift C) allele jumping D) genetic specialization
If a citizen wants to learn more about a candidate's background, position on issues, and recent activities, what action will allow the citizen to access the
What would happen if you got pulled over with a permit?
Alkanes are hydrocarbons that contain what type of bonds? A) Single covalent bonds only B) At least one double bond C) At least one triple bond D) Ionic bonds
Why the communist government ordered the Berlin Wall to be torn down
What is an example of velocity? 6 miles per hour 6 miles per hour north 6 miles per second 6 miles per second per second north
Which best describes the benefits of renting a home? A Renting can cost more upfront. B Renting is less flexible than owning a home. C Renting has a lease that