EastQuestions EastQuestions
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It would be $2.09 if you are dividing
Answer Link
CarlyS
CarlyS CarlyS
  • 05-01-2017
$29.26 divided by 14= $2.09
Answer Link

Otras preguntas

3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
10u + 7 = 8 ( 2u - 4 ) - 9
what type of rock is the Haystack rock (igneous, Metamorphic, or Sedimentary)
What were the 4 major truths Jefferson presented in the declaration of independence?
two methods of active transport
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
two methods of active transport
36 is _______% less than 60?
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
What were the 4 major truths Jefferson presented in the declaration of independence?