pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

ethan took a quiz with 15 questions. if he answered 3/5 of the questions correctly, how many did he get wrong?
The battle of natural bridge is most important because?
How did the national interest shape the policies related to regional commerce in the American System
Identify the countries that were Soviet satellite states.
which statement in not true about weathering in deserts
the mass of an electron is ______
4 questions!!! 1)All the stiffness and gloss had gone out of his beautiful furry coat. The hair hung down, limp and draggled... His muscles had wasted away to k
I am supposed to find the surface area. My answer is 378ft2. Is my answer correct?
The total weight of 15 boxes is 45 pounds .how much would 40 boxes weigh
The natural history museum has a 1:75 scale model of an apatosaurus dinosaur. the length of the model is 30 centimeters. find the actual length x (in meters) of