jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

I Miss math What 2/3 ×5/7. = What
A man shoots with a bow. There is a 70% chance that he hits with the first shot. If he hits, he gets more confidence, and then there is an 80% chance that he hi
How can I solve this?I managed to find Part A, but I got stuck trying to find Part B and C
HELP PLZ Which sentence should be revised to eliminate redundant wording??
Which of the following is an element? A. Steel B. Sodium chloride C. Fire D. Carbon
If a = 4 -√15, find a^4 + 1/a^4 Please answer this question with correct steps. I will mark brainliest
Why is population education introduced in secondary level? Give any five reasons.​
What foods can you find nitrogen in
Help me with this please.
help!!! i need asapp