marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A synonym for the word opinionated is
What is recombination?
A block with mass m =7.4 kg is hung from a vertical spring. when the mass hangs in equilibrium, the spring stretches x = 0.23 m. while at this equilibrium posit
mental disorders should be treated the same way as a. a physical disorder B. alcohol abuse c a cluster suicide D. a stress response
please answer and tell me how you did it
Are volcanoes scattered all over the world or do they seem to occur near each other (in groups)?
Why does doing research help a company succeed?
Which activity is an example of muscular strength?
I NEED A CORRECT ANSWER AND I WILL GIVE AWAY BRAINLIEST! <3 The rock on the top of the pile has the greatest ___________ potential energy compared to all th
hey can you please help me posted picture of question