beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Polynomial Equation 5y^4-320yz^3
the westside bakery uses 440 pounds of sugar to make 1,000 cakes each cake contain the same amount of sugar how many pounds of sugar are used in each cake
Do kelp have nuclei, and organelles?
what is 5 times something equals 120
Define & give significance of lebensraum
what subjects from ancient times did humanists study and explore ?
200 kW of solar radiation is shining on a 300 m^2 parking lot. What is the insulation on the parking lot? Show your calculations here: a) less than 0.5 Sun b) b
Solve using quadratic formula x squared -2x-8=0
Find the constant of proportionality and the unit rate for the data table. Then write an equaion to represent the relationship between the time (t) and the dist
find the fractional part of 3/5 of 20