yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help with maths question please
Omega.com sold 25 jet skis for $7000.which cost$5000 The entry to record the sale would be
FIND the inverse of f(x)= -6 -x^1/3 f^-1 (x) =
I need num 6 see attached
Abie makes $39,000 a year, and spends about $250 each month on entertainment. What fraction of her annual income is spent on entertainment?
The box shown is used to ship miniature dice with side lengths of 1/2 in. × 1/2 in. × 1/2 in. How many dice cubes can fit in the box?A) 480 dice B) 1920 dice C
Help with maths questions please
I need to know the literary device of the sentence "Although their down and bent in half,,"
Mr. cook decides to build a fence in his yard for his two dogs. His yard has an area of 24 square feet​
What is the set of all numbers, including all rational and irrational numbers.