rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Athletic boosters and student volunteers are selling tickets to this weekend’s playoff football game. After 2.5 hours, they have sold 155 tickets to the game. A
Select all of the coordinate pairs that are solutions to the equation y=3x+5
Find the exact value of sin Z in simplest radical form. 5 X Y √28 √3 N
a large crate is placed on the bed of a truck but is not tied down. a. as the truck accelerates forward, the crate slides across the bed until it hits the tailg
A skinner box is a chamber with a highly controlled environment that was used to study.
When teiresias appears before oedipus in oedipus the king, part i, what claims does he state?.
An investment banker with chronic renal failure informs the nurse of the choice for continuous cyclic peritoneal dialysis. Which is the best response by the nur
Please I need help to doing this pleaseee help me
a vendor's invoice is an example of documentary evidence created by a third party and held by the client. a. true b. false
The ratio of cats to dogs in a shelter is 3:8. Check all statements that must be true based on the statement above. If none of the statements is true, check "No