Barmerykrae Barmerykrae
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

If 13 units represent 143 square meters find the value of 24 units

Respuesta :

Flaviuss
Flaviuss Flaviuss
  • 01-01-2017
13units=14
(Divide by 13)
1unit=11
(Multiply by 24)
24units=264
Answer Link

Otras preguntas

A twelve-pack of 20-ounce water bottles sells for $4.78. The expression 20w represents the amount of water in a number of bottles. What does the variable w repr
Which lines are the best example of parallelism? Question 4 options: “Today is heavy with tomorrow--/the future was planted yesterday” “On the perfectly silent/
Evaluate the principal square root of 64
unit rate of $8.43 for 3 pounds
What are Ichabod’s most obvious character traits what evidence supports each trait
What is 1650 increased by 99%
plz help i’m not good at math.. The distance from Omaha to Lincoln, Nebraska is 90 miles. If you needed to go from Omaha to Lincoln and back, how long will it t
Help me solve this problem 98+p=56
Pls tell me if my division is right. _20R6__ 23 )466 ? help ASAP
I need help with this question I been through a crisis and asked myself many questions. Not one specifically but hey schools wants you to make a choice but no i