aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

what is 10 divided by 5/8
Help me plz!!! Hurry before 2/2/16!!!!!!!!!!!and tell me how cause I have to write it down
where are alkaline earth metals found on the periodic table
Shelly made 5 more sales calls than Clark. Shelly and Clark made a total of 33 sales calls. How many sells did each of them make?
3/8 of the cast in a musical have to sing what fraction of the cast does not have to sing
Should you pop a stye? (I have a cheer competition in two days and I NEED to know)
If a water Molocule is underground, what would it have to do to get filtered into a lake?
Should you pop a stye? (I have a cheer competition in two days and I NEED to know)
The process of ___ occurs when a hydrate loses its water of hydration. a. effloresce b. hydration c. deliquescent d. solvation
Which movement of the Earth cause day and night?