lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
At the concession stand of a school foot ball game, sandwiches cost $1.50 and a bottle of water costs $.90. The school sells 40 sandwiches and 80 bottles of wat
How do you pronounce the letter "X" in Spanish?
I am a polyhedron. I am a prism. my two bases are hexagon. my two other faces are rectangles.
You are standing 1 meter from a squawking parrot. If you move to a distance three meters away, the sound intensity will be what fraction of its original value?
What is 0.75 as a fraction in simplist form
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
if a pH of water is 5.3 then 4.3 is it 1.0 less acidic 1.0 less basic
What military strategy defeated cornwallis at yorktown?
What is 0.8% written as a decimal