makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

what is Oort cloud in astronomy?
Is 3/6 greater than 0/6
How does upwellings off the coast of Peru provide a living for the fishermen?
Which of the following is the best example of the law of supply? a. A sandwich shop increases the number of sandwiches they supply every day when the price is i
When will a salt become less soluble in water?
People who specialize in the study of language are called. a. Linguists b. Anthropologist c. Morphologist
4 1/8 - 2 3/8 equals what
Expressionism gave priority to _______ over beauty. a. surrealism b. emotion c. virtuosity d. truth
Iii-it Inna-Cathy x 2 x 2
How did Henry ford effect the automobile industry?