batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

This Rwandan dictator formed the Rwanda Patriotic Front and ended the Hutu-inflicted genocide of nearly 1 million Tutsis.
the taxi cab company charges $2 fee plus $1.10 for each mile driven.Complete the table and determine whether the pattern a proportion .Explain
What is the definition of a fungi
What's the factors for 83
what is austria and prussia
If a cell has the ability to take in water, food molecules, and other necessary materials this indicates it is capable of Biosynthesis Nutrition Absorption Dige
What part of the atom is involved in chemical reactions?
whats the prepositional phrase the black car sped quietly through the woods
Explain the action to take if there are suspicions that an individual is being abused in a care home
According to Elizabethan folklore, what do fairies do? Select all that apply. tangle maidens hair bring troublesome dreams give cold sores steal babies make dre