BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

a survey found that 9 out of 100 randomly selected people are left-handed. On the basis of this survey, how many people in a group of 8000 are likely to be left
When allison researches 30-year fixed-interest bonds to invest in for retirement, she finds the coupons listed below. which bond is the least likely to be at ri
Currently, an experiment is occurring in some federal courts, including in missouri. if it is a success, what might change?
Write the polynomial in standard form. 4g – g3 + 6g2 – 9
If you only work .2 of a 6 day work week, how many days and hours would that be.
Keyoka has some bows. she has 8 more purple bows than green bows. she has twice as many orange bows as purple bows. she has 9 green bows. how many bows does key
trapezoid wxyz is located at w (0,5) x (3,8) y (7,8) and z (10,5). after being translated 8 units to the left, what are the new coordinates of point Y?
12 is 12% of what number?
What is the best way to sustain the reader's interest in an essay?
while visiting her mother in the hospital, Renee's cousins arrived.