vggloria169
vggloria169 vggloria169
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Justin buys ice cream and apples at the store.
• He pays a total of $25.24.
• He pays a total of $5.14 for the ice cream.
• He buys 5 bags of apples that each cost the same amount.
What exactly would the equation be?

Respuesta :

aypaniagua
aypaniagua aypaniagua
  • 01-09-2021

Answer:

x-$25.24 -5.14- 5 x

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which team has represented the AFC in the Super Bowl the most times?
what is the comound name for the formula PbCl2?
Is little available food a characteristic of Athens, Sparta, or both? A. Athens B. Sparta C. Athens and Sparta
the area of a triangle definitely is base x height ➗2 what classic mistake has Anne's made
What are the African cheetahs limiting factors?
Selina earns 8% commission on sales. On one sale,her commission was $20.40. What was the amount of that sale?
Write each rate as a unit rate 3 inches of rain in 6 hours
which is greater 1/5 or 1/9
Who was the first coach to lose the Super Bowl indoors?
If a solution is made by mixing 50.0 moles of KOH to 3.4 kilograms of water then what is the solutions molality?