pppoopoo9 pppoopoo9
  • 15-08-2021
  • Mathematics
contestada

30 Oreo cookies for $2.99
Unit rate

Respuesta :

Wolfyy
Wolfyy Wolfyy
  • 16-08-2021

Answer:

$0.10 per oreo

Step-by-step explanation:

To find the unti rate, all we need to do is divide.

2.99 / 30 ≈ 0.10

Best of Luck!

Answer Link

Otras preguntas

By the 1700s, France and England were primarily in conflict with each other over
In the latter part of the 19th century, Turkish nationalism led to the __________. establishment of the Turkish republic massacre of the Armenians growth of uni
The United States gained trading rights with Japan in 1858 as a result of the efforts of __________, the American consul sent to Japan after the Treaty of Kanag
Which best describes what drew migrants to California in the 1930s? opportunities in coal mining family that had migrated previously the promise of free housing
Which of the following is considered a xanthine? a. Acetylcysteine b. Guaifenesin c. Theophylline d. Epinephrine HCL
what temperature is 10 degrees higher than minus 7 degrees
The end of the war in Europe compared to the end of the war in the Pacific?
facts on Jason Scarpace
what is an imperative sentence? a. Asks a question B. Shows emotion C.makes a statement D.makes a request
How did the production of penicillin change during World War II? Different types of penicillin were developed. Stronger types of penicillin were developed. Larg