basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

What times 1 1/2 gives you 1?
Why is the period of the Gupta Empire referred to as the Golden Age of India? a) It was a period in which the Rajputs emerged. b) It was a period in which the G
Can igneous rocks turn into metamorphic rocks?
A pair of jeans that normally cost $50 is on sale this week for $30 what is the percent of change
solve using square root or factoring methodplz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
what is the chemical symbol for ozone
How many times does 5.50 go into 60.50?
8 1/3 of what number is 50.5
Answer QUESTION IS WORTH 60 FULL POINTS ANSWER IN 5 MINUTES AND GET THE 60 POINTS Vince weighs 160 pounds, and his friend Nadir weighs 140 pounds. Nadir calcu
What is the sum of 6 pints and 4 cups?