zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was NOT, at one point, a part of 29 Indochina? A. Vietnam B. Laos C. Cambodia D. Thailand
200 c how many quarters
What factor determines when a species is considered invasive? a. It has positive environmental impacts. b. It is environmentally damaging. c. It spreads outside
Which of the following contains monounsaturated fat? A. Peanut oil B. Soybean oil C. Sunflower oil D. Cottonseed oil
Is the following an example of a simile, metaphor, paradox, or personification? The rumbling storm sounded like a freight train headed our way. A. simile B. m
How do I multiply and divide with exponents? See below for picture.
PLEASE help me with 26 and 27 asap
Graph the following numbers on a number line {-4, -2, -3} Show work please
x(x^2-6x+5)=12(x-5) Please! Step by step.
Which of the following is an example of radiation? A. boiling water on the stove B. sun bathing outside on a sunny day C. touching a stove and getting burned