katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

An ant sits on the back of a mouse. The mouse carries the ant across the floor for a distance of 10 meters. Was there work done by the mouse? Explain.
What is the product of (x+1) and (2x^2+3x-1)?
Wages. JoAnn works in the publicity office at the state university. She is paid $10 an hour for the first 35 hours she works each week and $15 an hour for every
Is STM semantically or acoustically encoded??
Which of the following oxides can dissolve in water to form a solution that would turn litmus indicator red in color? a. MgO b. K₂O c. CO₂ d. ZnO e. H₂O
how do i round 3,176 to the nearest thousand
1,352 pounds is what fraction short of a ton? A) 169/250             B) 77/100               C)13/20             D140/223
how do u divide 16 by 3/5
Over what period of time would you expect to see large changes in mountains,canyons,and similar features of the earth?
Identify the turning point of the function f(x)=x^2-2x+8 by writing its equation in vertex form. Show work