quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

Love, death, peace, and war are examples of ____________ that relate to the entire world. A. paintings B. music C. books D. universal themes
it sociable and outgoing is synonyms or antonyms or neither
should eighth be capitalized if use in a sentence
After World War I, the Ottoman Empire __________. A. became the center of the Muslim world B. became extremely wealthy as a result of the discovery of oil C. wa
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers? A.by providing an accurate, fact-based picture of history B.by alterin
Why did most Irish Americans favor neutrality?
In the 1600s, Virginia attracted many colonists because of...
A two-kingdom system of classification was used until which decade?
To force a bill out of committee, a/an _______ petition must be signed by a majority of the representatives.
How did the success of Portugal's exploration of Africa affect Spain