greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Find all x intercepts y intercepts BRANLIEST ASAP TY​
A local hamburger shop sold a combined total of 433 hamburgers and cheeseburgers on saturday. there were 67 fewer cheeseburgers sold than hamburgers. how many h
Kenny plans to paint the mailbox below. If it costs $3.50 per quart of paint and one quart will cover 10 square feet, how many quarts will Kenny need to buy?
simplify, 4(2n+3)-3(n+1) remember collect like terms
if distance between two points A(2,2) and B(x,5) is 5 units find value of x​
Calculate the value of x How do I figure this out
I need help! Please and thank you-
Why does Ender think Graff was his friend?
A savings account earns 8% interest each year, compounded quarterly (4 times a year). If a person invests $100 and make no further deposits or withdrawals, what
what does honesty mean to you? (please state three reasons ) It for personal essay can someone help me on how to start the essay