jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

How did Washington react to partisan press
1/8 of a mile was ran in 1 1/2 min how long will it take to reach a mile HELP
Choose the best description for the real number 35
Which relationship are likely to have a positive association? Select all that apply
Drag each title to the correct box. Sonnet 116
What does deficit in health care terms
Hello can someone please help me in these question please?
What are two effects of regular participation in sports on your overall health?
Rods play a key role in dark adaptation and detects gray, black, and white. Please select the best answer from the choices provided T F
3. Which of the following quantities is a density? (hint check your units!) a. 9 cal/g b. 100 cm/m c. 1.5 gL d. 454 g/lb