Ell1vinurcatphermo Ell1vinurcatphermo
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada




For Frank"s Funky Sounds, units of production depreciation on the trucks is a

a. variable cost. c. mixed cost.

b. fixed cost. d. high-low cost.






Respuesta :

GrizzlyTheGod
GrizzlyTheGod GrizzlyTheGod
  • 03-12-2016
A. Variable Cost

This is because the cost may change based upon the different variables that affect the pricing. Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

When someone suffers flu-like symptoms from exposure to toxins in a building, they are suffering from _____. a. a cold b. sick building syndrome c. allergies
Suppose you're an attorney. In a case you're presenting to a federal court, you argue that the person you're defending suffered cruel and unusual punishment. Wh
750 split in to the ratio 7:8
A nondirectional alternative hypothesis claims that no difference will be found between the research variables. a. True b. False
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
A metaphor depends upon the connotations of words representing the things being compared. true or false?
what is the prime and composite number of 47 31 92 63 57 135
The Aztec empire was located in the Valley of .
What is the greatest perimeter of a rectangle with an area of 39 square feet
You work at a local grocery store. Your paychecks over the past 6 weeks were $56.05, $41.50, $22.50, $52.90, $49.85 and $31.00. Find the mean, median and mode.