goldiafazbear456
goldiafazbear456 goldiafazbear456
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Henry bought a magazine for $5 and two vitamin waters. Henry spent a total of $11. How much did each vitamin water cost?

Respuesta :

puppie1
puppie1 puppie1
  • 02-12-2016
3$ will be the answer
Answer Link

Otras preguntas

How does money make the exchange process easier? What would shopping be like if money didn’t exist?
how do goods and services affect our economy?​
Martha baked 18 cupcakes . Martha's family ate 12 of the cupcakes. What percent of the 18 cupcakes did the family eat?
two methods by which rusting of iron can be prevented ​
Simplify (3x - 5) - (5x + 1) -2x + 6 -2x - 6 2x - 6 2x + 6
g A dragster starts from rest and accelerates at 35 m/s2 m / s 2 . How fast is it going after t t
2. What problem needs to be fixed in Denise 's narrative? (1 point) O Denise needs to add a strong example of Mr Thompson's enthusiasm. ODenise needs to include
Sabrina bought 7 pizzas for her party to be delivered. Each pizza cost $11.25 and she paid a $3 delivery fee. What is the total amount Sabrina paid for the pizz
ive never liked Danielle Cohn who else agrees if not explain why
Simplify. 10^-3 Write your answer as a fraction, using the / symbol.