Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

When a reader summarizes a theme, the reader should
The galactic city model was developed in response to the growth of suburbs and the need for a more complex model than the sector and concentric zone models. Whi
#9 is highlighted. I really need help
Westford Lake was originally blue because it only had 810 algae plants. Then towns and farms cropped up by the lake. This caused 9,772 more algae plants to grow
How did the percentage of Americans living on farms change throughout the 1800s? A. It stayed the same as people stopped coming to America. B. It lowered as ma
Which two main clades branch from the most recent common ancestor of the eumetazoans?.
Jenna's pool is 22 feet long, 12 feet across and 6 feet deep.How many square feet of plaster will it take to cover it? (Be careful:Think about which parts will
What is the volume of the prism below? A. 104 units 3 B. 336 units 3 C. 168 units 3 D. 250 units 3
3. What is the area of the triangle below? 6.0 ft^2 8.6 ft^2 15.0 ft^2 17.2 ft^2
What is the name of the microtubule-organizing center found in animal cells that is present during all phases of the cell cycle?