shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

How were Mesoamerican peoples affected by having geography that was perfect for farming? They needed to use slash and burn agriculture They were able to trade
An equation that shows the relationship of 30% of x is 40
how did nationalism contribute to independence in india
Until 1995 what was the largest city in india called.
Who was the overall supreme commander of allied forces during the d-day operation?.
In ∆XYZ, m∠X = 152, y = 15, and z = 19. Find side x and the measure of angle Y to the nearest tenth
Two students side in carts opposite to one another in a spinning Ferris wheel as shown. Student A is originally at the bottom of the Ferris wheel while student
Which of the following is NOT a source of water pollution? a. factory runoff c. fertilizers b. washing your car d. oil spills
Cynthia receives educational support from the Homeschool Legal Defense Association. Educational support is what type of benefit
How is atmosphere the source of life?