clerjustesadjina clerjustesadjina
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

One can of Mountain Dew costs $1.25 in a vending machine.
A 12-pack of Mountain Dew costs $3.49 at the grocery store.

How much money would you save by purchasing a dozen cans of Mountain Dew at the grocery store instead of a dozen at the vending machine?

$2.24

$0.96

$11.51

$12.49

Respuesta :

jaquelinebermudez33 jaquelinebermudez33
  • 03-05-2021
The answer would be 11.51
Answer Link

Otras preguntas

please help , and explain because i keep getting it wrong and it’s getting on my nerves
krishna bought a mobile phone for Rs10,000 and sold it at Rs. 12,000. Find his grain or loss %​
on what factors the Modern Periodic Table is different from that of the Mendeleev's periodic table?Write any two reasons. ​
state five ways of reducing population growth rate​
Nometers - Approximately how far is the United States from the Southeastern tip of Florida to the Northwestern edge of Washington?
Solve for x. 21) 60° 8x 80°
three consequences of HIV and aids on the individual and community​
how much water was retained by soil C​
Last question of the day I need help with this.
what is the main role of girls life​