hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

Please please help me
Which style of music is played with string bass
PLEASE HELP QUICK. NO GAMES PLEASE. Only need 3-4 sentences. Explain how native advertisements might represent a conflict of interest in some cases. Be sure to
Geometry question including parallel line
Please help me. I really need help with this proof. ​
A small publishing company is planning to publish a new book. The production costs will include one-time fixed costs (such as editing) and variable costs (such
PLEASE HELP!!!!!!!!!!! What is x A: 35 2:135 3: 45 4:55
Use the explicit rule to find the 22nd term of the sequen e 5,8.11
history of Santa Fe how was it colonize
Why can lichens be used as living indicators of air pollution