jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Hi “Part of being a person is about helping others.” –
can some one give me 5 facts about canada music
The wheels on Karin's bike are 64 inches in circumference. How many times do the wheels rotate if Karin rides 300 yards?
write how you would use numbers to investigate each object​
in greek mythology, who flew too close to the sun?
he graph of a proportional relationship contains the point (20, 4). that is the corresponding equation? ter your answer as a fraction in simplest form by fillin
A recursive rule for a geometric sequence is a1=9; an=2/3(an−1). What is the iterative rule for this sequence? A.) an = 9 • (2/3)^n B.) an = 2/3 • 9^n C.) an =
In the past year Ana has spent $7,440 on her rent what is the unit cost
In a paragraph why do you think that the United States government set up the procedures used at Ellis Island to screen newly arriving immigrants?
4.06 Question 1 The coordinate grid shows points A through K. What point is a solution to the system of inequalities? y ≤ −2x + 10 y > 1 over 2x − 2 A B J