BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Which is the equation of a circle with a radius of 2 and its center at (-4,3)?
find the surface area of the cube shown.
If an artist painted a street scene with one large building on the left- hand side, and two smaller buildings on the right- hand side, this would be an example
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
How does Don Pedro plan to help Claudio woo Hero? A. Claudio plans to dress as Don Pedro at the dance. B. Don Pedro plans to convince Leonato that C
Find the value of x please
Line ET is tangent to circle A at point T and the measure of angle TNG is 35.
You have been asked to lock a database. to do this you would, open the backstage view, click the save as tab, and then click ____ in the advanced area.
Completa la frase con la respuesta correcta. Write the correct response to the complete the sentence. You may copy and paste the accented and special characters
Hen a thin copper wire that is 178 m long is connected between a 1.2-v potential difference, a current of 2.0 amps flows through the wire. what is the diameter