Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Question 8 How did the construction of canals and railroad networks affect the domestic economy during the 1800’s ? [5.05] Question 9 James Polk’s main goa
What was the name given to the banning of alcoholic beverages?
Warren wants to start a local newspaper, but the local city council has threatened to shut him down. Which amendment to the Constitution should Warren use as pr
A medical researcher experimented with the effects of calcium intake on the healing time of broken bones. People who had similar broken bone injuries were divid
The formula a = 118e^0.024t models the population of a particular city, in thousands, t years after 1998. when will the population of the city reach 140 thousan
The ________ perspective suggests that psychological disorders result largely from faulty physical processes, and the ________perspective emphasizes the importa
What was the goal of President Truman’s policy of containment?
By the time we reach adulthood, we have formed a core group of food that contains _______ basic items, which account for 75 percent of our food preferences and
what language do the majority of central Asia practice?
Which of the following muscle fibers can be found in the digestive tract? 1.Cardiac 2.Skeletal 3.Smooth 4.None Of The Above