Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

What is the central idea of this title of the Civil Rights Act of 1964?
What differences can you see when you compare the nucleus of a dividing cell with that of a non-dividing cell?
a carnival game has 18 balloons. Amy popped 2/3 the first game and 5/6 the second game. How many more balloons did she pop the second game?​
Which number can be added to rational number to explain that the sum of two rational numbers is rational
Why are all of the living organisms in an ecosystem an incomplete definition of the biotic factors in an ecosystem?
please help with both! :)
Use the order of operations to simplify the expression. 5 + 21 ÷ 7 x 2 - 3
What is the speed of a car that moves 12 meters in 3 seconds? (Don't forget the unit!)
Complete the dot and cross diagram, in Figure 2, for tetrachloromethane, CCl4
Some one knows the song I am a rider