Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What part of the cell function as factories to produce proteins???
An animal with a coelom, jointed appendages, and metameric segmentation would be classified in the phylum (A) Mollusca (B) Cnidaria (C) Platyhelminthes (D)
The radius of a bicycle wheel is 12 in. What is the approximate circumference of the wheel?
Well explained answer plz: Can girls with dark black skin bleach there girlstashes? ???
Who was the African-American who called the war with Mexico disgraceful and cruel? Why?
Give all solutions if the nonlinear system of equations, including those with no real complex components. y=x^2+6x 4x-y=-24
There were 75 rocks is Boxes A,B, and C. After moving 28 rocks fro Box A to B, 24 rocks from B to C, and 19 rocks from C to A,there was an equal number of rocks
What was the purpose of the pure food and drug act of 1906?
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
If the circumference of a baseball is 24 cm what is the volume of the object