eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

What factors should you consider when choosing between purchasing fitness equipment and joining a gym? If you were interested in starting a workout program, whi
A rectangular prism is 7 inches long and 6 inches wide. Its volume is 336 cubic inches. What is the height of the rectangular prism?
help and show steps pls
What did several supreme court decisions do in the early 1800s?
If two glasses of water are at the same temperature, what do you know about the kinetic energy of the particles in the glasses of water
Where do vaccines help to break the chain of infection? A. At the susceptible host B. At the portal of exit C. At the means of transmission D. At t
Why do many entrepreneurs underprice their goods and services, especially when they first get into business?
do the following scenarios match the equation y=2x+5
Select the term being defined. This term is also called live, or hot, which means that a voltage is present and it can cause an electrical current. Any time an
People who managed the cotton trade for farmers and merchants