jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An adult with a BMI of 25 to 30 is considered
How did Chinas golden age lead to increased trade?
Click on the blue box to choose the correct present and past participles of the verb given. freeze
What systems did the Chinese rulers develop to rule their lands
One of my factors is 9. The sum of my product of my two factors is 13. What inumber am I?
639.48 rounds to the nearest hundreth
the progressive movement was sometimes misguided and its interaction with racial minorities because progressive reformers
Determine which relation is a function. A. {(–4, 3), (–2, 3), (–1, 2), (2, 5), (3, 2)} B. {(–4, 1), (–2, 3), (–2, 1), (–1, 5), (3, 2)} C. {(–4, 1), (–2, 3),
please help with math.brainliest answer with best answer
Giving less skilled players tips on how to improve is acceptable when playing team sports. Please select the best answer from the choices provided. T F