BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Adam Smith used the “invisible hand” as a metaphor for the forces that balance a free market. What might be a good metaphor for the forces at work in a command
Rachel can make 3 bracelets in an hour. Oliver can make only 2 bracelets in an hour, but he already has 5 completed bracelets. Explain to Rachel how she can use
Compared to pure water, an aqueous solution of calcium chloride has a (1) higher boiling point and higher freezing point (2) higher boiling point and lower free
How does Sedimentary Rock form?
what is the bill of rights
Which compounds are electrolytes? (1) C2H5OH and H2SO4 (2) C2H5OH and CH4 (3) KOH and H2SO4 (4) KOH and CH4
adding heat to liquid water is likely to cause
Steve and Carl are driving from Scranton to Bridgeport, a distance of 180 miles. If their speed averages 60 miles an hour, how long will it take them to get the
A school has 410 students and 25 teachers. How many students are there per teacher?
What is Cyrus's enduring legacy?