ryleefoxy3 ryleefoxy3
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total weight, w, of 5 bags of soil?

Respuesta :

browngirls0314 browngirls0314
  • 10-03-2021

Answer:200

Step-by-step explanation: I typed this and got it right

Answer Link

Otras preguntas

EXPERTS/ACE HELPPPP!!!!!
The Smith family adopted a child. The adoption procedure took about three months, and the family incurred various expenses. Will the Smiths receive any financia
need to buy some filing cabinets. You know that Cabinet X costs $10 per unit and requires six square feet of floor space. Cabinet Y costs $20 per unit and requi
Nicole pays $15.20 for a pack of 8 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
{4 questions!} 1. Jack hast two boxes. One is 148g and one is 78g, If Jack pushes both boxes with the same amount of force, which will accelerate faster? A) N
If 2 pizzas cost $16.22 how many 6 will cost
when people in a market economy specialize what do they depend on to make sure their needs are addressed
Read these lines from the poem. A thousand martyrs I have made, All sacrificed to my desire; What is the meaning of the figurative language in thes
Which function represents the graph of y=3(1/2)^x ? a b c d
In a two-column chart, list ways teddy roosevelt and woodrow wilson used american power around the world during their presidencies.