kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following words is an antonym of joyful? A. Agitated B. Morose C. Passive D. Garrulous
How many 2/5 parts are in 2 wholes?
How do state constitutions control the economy? a. set trade with other states c. settle debts with the federal government b. coin monies d. decide how to ra
who was born 3 years before slavery ended
When new clay sediment is deposited on top of old beach material, it's known as A. regression. B. progression. C. aggression. D. transgression.
Which volcanoes are located along colliding plates?
During the Golden Age of Athens, male citizens
Change the fraction 13/20 to a decimal
Most of the time, combustion reactions occur when hydrocarbons react with what element?
Bobby has 3 times as many spaceships as his friend. Bobby has 21 spaceships. How many spaceships does his friend have?