nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

6) 4n - 8 = -2n + 5n 7. 197=8(1-4a)+5a
What problems did employees of the railroad companies face?
How does Gustave Moreau's painting The Apparition typify Symbolism? (if it helps its from an art appreciation assignment)
(Pls help i will give brainlyest) Label the missing parts of the diagram.
What was Mississippian society like in Georgia prior to contact with Europeans?
A number m is equal to twice the sum of two numbers n and p.
What happened on September 11, 2001? Al-Qaeda ended American involvement in Middle Eastern countries. The US military found Osama bin Laden, the leader of al-Qa
Two different crews earn different amounts for different hours they work. Part A The graph shows the proportional relationship between the number of hours Crew
Visually (or use diagrams) to indicate which vessels connect to which chambers: Pulmonary artery to the Pulmonary vein to the Aorta to the Superior vena cava to
A small ice cream shop sold 120 ice cream cones last weekend. It sold 42 vanilla cones, 53 chocolate cones, and 25 strawberry cones. What angle measure should b