hhcs7751 hhcs7751
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

if petrol cost 1.20 per liter how much would 5 3/4 liters cost

Respuesta :

19hahmed
19hahmed 19hahmed
  • 03-03-2021

Answer:

6.90

HOPE IT HELPS!!!

please give brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

Bev has to cut her grandma's grass this weekend and wants to know exactly how much area she will be cutting. Calculate the area of the polygon. Be sure to show
Kostelnik Corporation uses a job-order costing system with a single plantwide predetermined overhead rate based on machine-hours. The company based its predeter
Choose the option that best matches the description given. are collaborators in the pest-control program.
What did Booker T. Washington argue
If three apples cost $6, how much does one apple cost? *
A 30-year maturity, 8% coupon bond paying coupons semiannually is callable in five years at a call price of $1,100. The bond currently sells at a yield to matur
Examine the code below. When this program runs, what size will the text be when printed on the screen? import simplegui def draw(canvas): for i in range (10):
Sarah is designing a new board game, and is trying to figure out all the possible outcomes. How many different possible outcomes are there if she flips a coin,
Consider the following quadratic function write the equation for the quadratic function is standard form
Amy can run 15 kilometers in one hour. How many kilometers can Amy run per minute. There are 60 minutes in an hour.