ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Demanders: ______ goods like cars, boats, furniture and _______ investment borrowing to buy capital equipment and the government borrowing when running a defic
41.84+5.332 Need helppp
There are x counters in a bag. 14 of the counters are blue. Hassan takes at random 30 counters from the bag. 6 of these 30 counters are blue. Work out an estima
Miscommunication example of listening
convert the following measurement.[tex]3 \: yards \: inhees[/tex]3 yards. inchees​
work out the value of a and b in these equivalent ratios A:6:7 and 8:24:B
According to Dr. Friedman, European monarchs tended to be
Hepbygcfxuhburzctubnitcibrxbu
tentukan fpb dan kpknya 54x dan 24x pangkat 2
Which of the following sentences is correct? A. Them are twenty students in the class. B. They're twenty students in the class. C. Their are twenty students in