tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

[3-(4+3^2*8)divide by 4]
Which of he following is the correct order of ideas from the greatest level to the least? A. Law, theory, hypothesis B. Theory, hypothesis, law C. Hypothesis,
I need help with this question?????
helppppppppppppppppp
Toasty Tortilla Company has two different manufacturing plants. Company officials want to test whether each plant fills the bags with the same number of ounces.
Write a ponlynomial funstion in standard form with zeros at -2, 5 and 6
Jason estimates that his car loses 12% of its value every year. The initial value is $12,000. Which best describes the graph of the function that represents the
The cost for 3.25 pounds of coffee beans is $19.14. What is the cost of 1 pound of coffee beans
You can find a parallel line to a given line using the paper folding technique. a.true b.false
___________ is a soft, iuniformaly grained, material that can be carved easily and was frequantly used as a sculpture material in southern in germany during the