tednequamoore4550 tednequamoore4550
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

EN LA FRUTERIA "LA CANASTA" SE ANUNCIA EL KG DE NARANJAS A $13.50, ¿Cuánto PAGARA DON JOSE POR COMPRAR 2.6KG? Y SI A DOÑA PAULA LE COBRARON $31.50 ¿Cuántos KG COMPRÓ? KILOS DE NARANJA COSTO POR KG 1 $13.50 2.6 kg ? ? $ 31.50

Respuesta :

joonsiq
joonsiq joonsiq
  • 02-03-2021

Answer:

hola soy dora

Step-by-step explanation:

soy stan kim namjoon

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a result of air pollution
answer both questions to get brain if u don't see all the answers is don't matter all u need is the question
I need help please ....
Give the complete balanced equation for the reaction that occurs when lithium carbonate (LiCO3) is heated
How does the internet itself illustrate cooperation and kindness
What is the H+ if the pH of a solution is 1.65?
Find the midpoint of the segment below
The balance in the prepaid rent account before adjustment at the end of the year is $21,000, which represents three months’ rent paid on december 1. the adjusti
3.75 and a roast beef sandwich cost 3.50
Particles in which state are close together, yet free to move around one another?